Strona główna

„Modernizacja oddziałów przedszkolnych w gminie Stara Kamienica”

Okres realizacji projektu – 01.03.2014 – 31.08.2014

 

Projekt systemowy „Modernizacja oddziałów przedszkolnych w gminie Stara Kamienica” realizowany ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Społecznego

- Program Operacyjny Kapitał Ludzki

- Priorytet IX- Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach

- Działanie 9.1. – Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej, jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty.

- Poddziałanie 9.1.1. – Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.

Przez okres wakacyjny w Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II w Wojcieszycach trwała realizacja projektu „Modernizacja oddziałów przedszkolnych w gminie Stara Kamienica”. Celem projektu było przygotowanie oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym.

W ramach projektu powstał piękny nowy plac zabaw dla dzieci przedszkolnych składający się z kolorowej lokomotywy z wagonikiem, sklepiku, piaskownicy, 2 huśtawek ważek na sprężynach oraz zjeżdżalni w kształcie słonia. Pomieszczenie edukacyjne zostało wyposażone w piękny zestaw mebli, różnorodne pomoce dydaktyczne, zabawki, sprzęt RTV i IT (telewizor, DVD, magnetofon, laptop, rzutnik, wizualizer, aparat fotograficzny, kserokopiarka, drukarka). Każde dziecko zostało również wyposażone w różnego typu przybory plastyczne. Aby dzieci mogły wypoczywać po zakończonych zajęciach zostały zakupione również leżaczki, materacyki, poduszki i kocyki. W oknach zamontowano zacieniające rolety, a podczas zabawy dzieci siedzą na miękkim dywanie. W ramach projektu została również zmodernizowana łazienka (zainstalowano nowa toaletę, umywalkę i bojler na gorącą wodę, lustra oraz wieszaczki na ręczniki.) Natomiast punkt żywieniowy i pomieszczenie gospodarcze doposażono w sprzęt AGD (pralkę, lodówkę, zmywarkę, odkurzacz, kuchenkę, termos, warniki) oraz niezbędne naczynia. Aby zapewnić dzieciom optymalne warunki przebywania w oddziale przedszkolnym zamontowano nowe szatnie na ich odzież. Pomieszczenia gospodarcze wyposażono również w szafy, które posłużą do przechowywania naczyń, drobnego sprzętu AGD oraz pomocy dydaktycznych.

Dzięki uczestnictwu gminy Stara Kamienica w tym projekcie nasze dzieci mogły rozpocząć nowy rok szkolny w optymalnych do wieku warunkach natomiast rodzice oddać swoje pociechy do miejsca tak przyjaznego ich dzieciom.